Jak je důležité míti volno

23. října 2017 v 9:15 | M. (that journal girl)
Nikdy jsem neříkala, že jsem na tomhle blogu byla nějak extra aktivní, ale vždycky se mi podařilo vydat alespoň jeden článek za měsíc. A pak přišlo září.


Jasně, můžu tady sedět a vymlouvat se na to, že toho mám hodně ve škole, málo spím a přípravný kurzy mě taky nešetří, ale pravdou je, že maturitní ročník mi opravdu nakopává zadek pořádnou silou a nejvíc se to projevuje na mém duševním zdraví. Zdá se mi, jako bych neustále balancovala na hranici mezi normálem a absolutním šílenstvím. Není to tak dlouho, co jsem měla takové menší nervové zhroucení, začala jsem vyšilovat, že neudělám maturitu, že se nedostanu nikam na vš a že vlastně ani vůbec nechci jít na medicínu. No nakonec jsem si vytvořila záložní plán, který se mi, upřímně, líbí snad i víc než možnost že bych se na nějakou vš dostala :D. Ale stejně bych se radši někam dostala. No po pár minutách jsem se sebrala (hlavně po přemlouvání mé kamarádky, jejíž slova zněla: ,,Ty že nechceš jít na medicínu? Vždyť ty se u večeře díváš na otevřenou apendektomii, to normální lidi nedělaj.'' :D) a ano, pořád na medicínu jít chci. Jen teď vím, že pokud se nedostanu, tak to tak prostě mělo dopadnout a nebudu se ohledně toho stresovat.
Nejhorší pro mě je to ranní vstávání. Já opravdu nejsem ranní ptáče a vstávat třikrát týdně na nultou hodinu, plus v sobotu ještě dřív na přípravný kurzy mi opravdu neprospívá. Já třeba i jdu spát brzo, kolem desáté, ale mě prostě strašně dlouho trvá než usnu. Takže jsem taková mrtvolka, no. Aspoň nemusím řešit kostým na Halloween :D.
Škola jako taková není hrozná, ale semináře jsou opravdu k zblití. Čeština a angličtina pro mě úplně v pohodě, o těch není řeč, teď mám na mysli biologii a chemii. Ano, dokonce mou milovanou biologii. Protože já opravdu nevím, k čemu mi bude Calvinův cyklus fotosyntézy nebo kdy na medicíně využiju systém měkkýšu. Ale budiž, pořád lepší než kdybych musela chodit na seminář z fyziky. Každopádně, opravdu nemám motivaci se takovéhle věci učit. Ovšem není pro mě nic horšího, než seminář z chemie. Měla jsem ho už loni, nemohla jsem si nijak výrazně stěžovat. Chemie mi vždycky šla, většinou jsem měla jedničky, a tak jsem si říkala, že maturita bude v pohodě. Nikdo mi ale neřekl, že maturita z chemie není shrnutím učiva za 4 roky sš, ale probírání zcela nových, nepochopitelných klikiháků a čmáranic (tímto zdravím biochemii). Takže tak.
O víkendů jsem se pěkně nachladila (hmm, že by oslabená imunita z nedostatku spánku, že by?) a včera jsem měla krk v jednom ohni. Pořád jsem ale počítala s tím, že dnes půjdu do školy, protože máme právě seminář z biologie a já nechci zameškat maturitní otázku, když mi ale dnes ráno zvonil budík a já málem ani nemohla polknout, jakej mám knedlík v krku a málem se ani nemohla nadechnout, jak mám ucpanej nos, tak jsem se slovy : ,,Eh, fuck it.'', budík vypla a řekla si, že místo abych se tady stresovala, jak moc toho zameškám, radši se na to vyseru a dnešní den si pořádně odpočinu. Aspoň můžu dohnat maturitní četbu (zatím mám vypracovanou pouze jednu a půl knížky uuuups :D) a vrhnu se na další modelovky, na který jsem se od prázdnin v podstatě nepodívala *nervózní smích*. Někdy si prostě potřebujete dát den volna, i když to znamená, že víc zameškáte. Protože já vím, že kdybych dnes šla do školy, tak bych se zhroutila nejen fyzicky, ale i psychicky. Když si takhle vezmete den volna, kdy se nebudete stresovat a zaměříte se pouze na své potřeby, bude to pro vás ve výsledku efektivnější, protože místo abyste všechnu svou energii vyčerpali, tak si ji dobijete a další dny budete výkonnější.
Navíc od čtvrtka jsou podzimní prázdniny, takže už odpočítáváme dny :D :D.
Ještě jsem se ctěla zmínit o jedné věci - nedávno jsem začala meditovat. Ano vím, zní to trochu divně, ale není to meditace v pravém slova smyslu, kde sedíte v tureckém sedu a vyluzujete podivné zvuky. Jedná se o tzv. mindfulness meditation, čili meditace všímavosti. Spočívá v tom, že se snažíme žít v přítomném okamžiku a mimo jiné se také zaměřuje na techniku dýchání. Používám k tomu aplikaci Headspace, která je zdarma v Google Play Store. Myslím si, že to stojí za vyzkoušení. Je to sice v angličtině, ale myslím si, že každý, kdo umí aspoň průměrně anglicky by s tím neměl mít větší problém. Zatím to používám jen chviličku na to, abych zpozorovala nějaké benefity, ale budu vás updatovat :D. Myslím si, že pro stresaře (jako jsem já) je to ideální věc.
Pro dnešek vše. Já jdu vypít stopadesátý hrnek čaje.
M.


Jak vypadá Headspace
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama