Snažím se myslet pozitivně a celkem mi to jde

20. srpna 2017 v 19:40 | M. (that journal girl)
Když se dívám na svůj poslední článek, nemůžu si pmoct, ale jsem na sebe celkem hrdá. Našla jsem si totiž brigádu. Já vím, že pro běžného člověka je to něco naprosto normálního nad čím by se ani nepozastavil, ale pro člověka introvertního, stydlivého, trpícího úzkostmi a fóbií z telefonátů je to celkem úspěch. Je to sice "jen" úklid a "jen" na dva týdny, ale výdělek je celkem slušný, takže já jsem nadmíru spokojená (navíc musím přihlížet k tomu, že jsem si brigádu začala hledat až tak v polovině srpna :D). Nastupuji už zítra. A směna mi začíná v 6. Ano, v 6 ráno. A je to poměrně daleko. Takže budu muset vstávat v 5. Spíš dřív. To mi ale až tak nevadí, protože budu končit ve dvě a potom mám v podstatě celý den volný (aneb celý den můžu prospat :D).
Nebudu vám tady nic nalhávat, jsem nervózní. A to dost. Ale upřímně, kdo není, když nastupuje do nové práce/brigády. Nikdy jsem si nemyslela, že úklid je taková věda, ale řeknu vám, to je teda něco. Byla jsem se už v práci kouknout jak to tam chodí a tak a byla jsem tak trochu zděšená. Máte tam několik různobarevných hadříků a každý z nich je na něco jiného, tucet přípravků, taky každý na něco jiného, obrovský svazek klíčů (opravdu nevím, jak si zapamatuju který je od zásobníku na mýdlo a který od zásobníku na utěráky, když vypadají oba stejně) a taky otravní zaměstnanci, kteří se chovají povýšenecky. No, musím holt zatnout zuby a přestat fňukat, protože někteří lidé takovouhle práci dělají celý život a většina lidí na ně hledí jako na podřadné bytosti, ,,no ježiš vždyť to je jenom uklízečka" a podobné kecy, které mě fakt štvou. Žádné povolání by nemělo být podhodnocováno, protože každé je svým způsobem důležité a neobešli bychom se bez něj. Panuje všeobecný názor, že lidská inteligence se měří počtem vysokoškolsých titulů, přitom na vš se v dnešní době může v podstatě dostat každý. Smutné.
Ale teď něco trošku pozitivnějšího. Poslední dobou se snažím myslet pozitivně (přestože jsem zarytý pesimista) a musím říct, že mi to úplně mění život. No vážně, řeknete si taková blbost, ale od té doby, co se snažím být dobře naladěná (i když se třeba ve skutečnosti cítím blbě a jenom to předstírám), dějí se mi samé dobré věci - našla jsem si brigádu, začala jsem si vypracovávat testové otázky (upřímně je to katastrofa, ale tak aspoň jsem začala) a dokonce jsem pohla i s tou maturitní četbou. Jo a taky jsem se přihlásila do Brna na přípravné kurzy na medicínu. To bude ještě sranda, ale o tom až později.
Dneska je navíc krásné počasí. A tím krásné nemyslím teploučko a sluníčko, ale zima a déšť. Jojo, to je moje počasí. Opravdu nesnáším vedra, už se nemůžu dočkat podzimu. Navíc dneska byla nádherná duha, kterou jsem si před chvílí šla vyfotit. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 22. srpna 2017 v 9:47 | Reagovat

Brigády jsou fajn. Trochu se ostřílíš a něco si vyděláš. Držím palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama